Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті
Обласні премії для працівників галузі - Обласна премія у галузі архітектури

 
ОБЛАСНА ПРЕМІЯ У ГАЛУЗІ АРХІТЕКТУРИ, ГЕРАЛЬДИКИ ТА ВЕКСИКОЛОГІЇ І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА
імені Якова Паученка
заснована рішенням обласної ради від 31 травня 2002 року № 36
 
ПОЛОЖЕННЯ
про обласну премію у галузі архітектури, геральдики та вексилології
і декоративно-прикладного мистецтва
імені Якова Паученка
 
зі змінами, затвердженими рішеннями обласної ради:
від 19 вересня 2003 року № 208;
від 4 листопада 2005 року № 511;
від 24 жовтня 2008 року № 574.
 
1. Обласна премія у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка (далі - премія) присуджується:
1) за створення визначних житлово-цивільних та промислових архітектурних комплексів, будівель і споруд, робіт у галузі містобудування, ландшафтної архітектури, упорядженості міст, селищ, сіл, реставрації пам'яток архітектури і містобудування, що здобули широке громадське визнання в Кіровоградській області;
2) за вагомий внесок у розвиток геральдики та вексилології Кіровоградщини, значні здобутки у результаті архівних пошуків історичної спадщини символіки краю, створення нових науково обґрунтованих та виконаних на високому художньому рівні символів сіл, селищ, міст, районів області та їх впровадження;
3) за створення значних творів декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, килимарство, роботи в металі, склі, різьба по дереву, каменю, художньо-декоративне оздоблення інтер'єрів та екстер'єрів будівель, паркова скульптура, оздоблення фонтанів, в'їздів у населені пункти та ін.)
2. На здобуття премії можуть висуватись твори, завершені та здані в експлуатацію, або затверджені рішенням органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (стосовно геральдики та вексилології).
3. Премія встановлюється у трьох номінаціях: архітектура; геральдика та вексилологія; декоративно-прикладне мистецтво.
Премія встановлюється кожному переможцю у розмірі 3529 грн. 50 коп. у кожній номінації та виплачується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування галузі «Архітектура».
4. У разі відсутності гідного премії твору, премія може присуджуватися не в усіх номінаціях.
5. Висунення творів на здобуття премії провадиться місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, Кіровоградською обласною організацією Національної спілки архітекторів України, Кіровоградським обласним відділенням Українського геральдичного товариства, обласною організацією Національної спілки художників України за поданням проектних організацій, підприємств, установ та творчих колективів, пропозиції яких попередньо розглянуті на засіданнях колегій, комітетів, правлінь, художніх чи технічних радах, з обов'язковим визначенням творчого внеску кожного кандидата на здобуття премії, за участю громадськості та з дотриманням гласності.
6. Колектив претендентів, який висувається на здобуття премії, не повинен перевищувати трьох осіб:
серед претендентів на преміювання у номінації "Архітектура" крім архітекторів можуть бути інженери, художники, інші фахівці, чий внесок був найбільшим;
серед претендентів на преміювання у номінації "Геральдика та вексилологія" можуть бути художники, архітектори, історики та фахівці архівної справи, які брали безпосередню участь у створенні відповідної символіки;
серед претендентів на преміювання у номінації "Декоративно-прикладне мистецтво" можуть бути художники, архітектори, скульптори та спеціалісти-виконавці, які брали безпосередню участь у виконанні твору.
Не допускається включення до колективу претендентів осіб, які:
виконували адміністративні, консультаційні чи організаторські функції за посадою;
удостоєні за цю роботу державної нагороди.
За нові значні досягнення лауреатам премії може бути повторно присуджена премія, але не раніше ніж через два роки після попередньої.
7. Журі щороку до 30 квітня оголошує конкурс про висунення творів на здобуття премії.
8. Твори, висунуті на здобуття Премії, приймаються журі обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно- прикладного мистецтва імені Якова Паученка щороку до 30 травня.
9. Для широкого ознайомлення громадськості з допущеними до участі в конкурсі творами їх список із зазначенням складу колективів претендентів та організацій, що їх висунули, публікується у червні поточного року в обласній газеті "Народне слово" та інших друкованих засобах масової інформації.
10. Твори, допущені до участі у конкурсі на здобуття премії, обговорюються громадськістю на засіданнях художніх, технічних рад, у творчих та інших громадських організаціях. Засоби масової інформації сприяють висвітленню обговорення конкурсних робіт.
Рецензії, зауваження, пропозиції та матеріали обговорення надсилаються до журі, яке приймає їх до розгляду до 15 червня, і враховуються під час прийняття рішення про присудження премії.
11. Рішення журі про присудження премії, затверджене головою обласної ради, публікується в газеті "Народне слово", інших засобах масової інформації, оголошується по радіо та телебаченню.
 

Створено : 30/01/2009 @ 16:54
Оновлено : 12/12/2009 @ 20:05
Категорія : Обласні премії для працівників галузі
Сторінка проглянута 1175 раз


Передпроглядання друку  Передпроглядання друку     Версія для друку  Версія для друку