Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті
Про стан галузі культури - підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку за І півріччя 2012 року

ДОВІДКА

про підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області по галузі «культура»

за    І півріччя   2012 року

 

Відповідно до рішення обласної ради від 28 грудня 2011 року № 234 «Про програму економічного і соціального розвитку області на 2012 рік»   та   на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 27 березня 2012 року № 161-р «Про організацію виконання та контроль за виконанням програми економічного і соціального розвитку області на 2012 рік» управлінням культури і туризму облдержадміністрації, відділами (управліннями) культури і туризму райдержадміністрацій (міськвиконкомів), закладами культури і мистецтв області протягом І півріччя 2012 року проведено відповідну роботу щодо виконання обласної програми економічного і соціального розвитку по галузям «Культура» і «Туризм», а саме:

забезпечено проведення на високому професійному рівні культурно-мистецьких заходів та акцій загальнодержавного, всеукраїнського та обласного значення, серед яких:

  загальнодержавного значення: Дня Соборності України, Міжнародного дня жінок , Дня народження   Тараса Григоровича Шевченка,   Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Міжнародного Дня музеїв, 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та ін.;

Всеукраїнського рівня: Х V Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі», XVII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь», Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Нейгаузівські музичні зустрічі»,            XXI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», Національного проекту «Україна читає дітям»;

обласного значення: циклу вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони», обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», обласного конкурсу серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Паросток», обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, акцій «Майстри мистецтв - трудівникам села», «Майстри мистецтв – дітям», «Подаруй дитині свято», концертного туру «Краю мій, тебе ми прославляємо», фестивалю Молодіжної книги на вулиці Дворцовій.

Протягом звітного періоду 2012 року здійснювалася співпраця закладів культури   з представниками місцевих осередків національних   творчих спілок та громадських об’єднань : Національної спілки письменників України, Національної спілки художників України,   Всеукраїнської Національної музичної спілки, Національної спілки журналістів, обласного відділення Товариства охорони пам’яток історії та культури України. Обсяг фінансування, спрямований на підтримку творчої діяльності професійних творчих працівників, склав   28,5 тис.грн.

Відбулося   відзначення творчих особистостей за вклад у розвиток національної літератури, культури та мистецтв, збереження та збагачення національної культурної спадщини шляхом вручення обласних премій: літературної імені Євгена Маланюка, у галузі культури „Духовний скарб Кіровоградщини”, краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова, журналістської премії на загальну суму 41,8 тис.грн., а також виплату щомісячних стипендій видатним діячам сфери культури у сумі 32,5 тис.грн.

Протягом І півріччя поточного року в області збережено базову мережу системи Міністерства культури України, яка станом на 1 липня 2012 року налічує 1 240 закладів (рівень   січня 2012 року), що більше за 2011 рік на 1 заклад. Прийнято в комунальну власність Ульянівський   сільський клуб Олександрійського району.

Станом на 1 липня   2012 року к ількість працівників, що працюють у закладах культури області складає 5 121 чоловіки, що менше на 11 чоловік за аналогічний період минулого року.

         У режимі неповної зайнятості працюють 252 особи, або 4,9 % від загальної чисельності, у порівнянні з відповідним періодом минулого року ця кількість зменшилася на 41 особу, або на 0,8 %.    

         Рівень середньої заробітної плати одного працюючого за                            І півріччя 2012 року у порівнянні   із минулим роком зріс на 23,0 % або на 374,95 грн. і становить 2001,75 грн. (1626,8 грн. – 6 місяців   2011 року) та перевищує у 1,8 рази – рівень мінімальної заробітної плати (1094,0 грн.).

За І півріччя 2012 року галузь профінансовано на загальну суму                96 321,7 тис. грн., що становить 88,3 % до планових призначень звітного періоду (план - 109 120,0 тис. грн.).

Фактичні видатки культури на 1 жителя області у сумі 95 грн. 38 коп. збільшені проти аналогічного періоду минулого року на 21,2 % (2010 рік – 78,68 грн.).

За І півріччя поточного року надходження до спеціального фонду галузі культури області склали 4 773,9 тис. грн. , що вище за той же період минулого року на 441,6 тис. грн., або на 10,2 %.

План платних послуг виконано   на 108,1 %, у тому числі по районах на 104,7 %, містах обласного підпорядкування – на 105,2 %; обласних закладах культури – на 112,0 %.

Сума платних послуг на 1 мешканця області становить 1,85 грн. ( вище за 2011 рік на 8,8 %) , а с ума позабюджетних надходжень на 1 мешканця області складає 2,74 грн. (вище за 2011 рік на 7,9 %).

Проте, станом на 1 липня 2012 року залишаються незабезпечені видатки по основній заробітній платі з нарахуваннями працівників галузі області до кінця поточного року на загальну суму 2648,9 тис.грн., а саме:

- Маловисківського району – недостатня сума до кінця поточного року – 611,3 тис.грн., або на 3 місяці (10,3   %   до затвердженого плану);                        м. Знам’янка – 380,2 тис.грн., або 2 місяці (12,3 % до плану); м. Світловодськ – 759,1 тис.грн., або 2,5 місяці (15,0 %); м. Олександрія – 898,3 тис.грн., або   1,5 місяці (11,4 %).

Окрім того, найбільша чисельність неповної зайнятості залишається у Вільшанському - 61 особа, або 51,3 %, Кіровоградському – 33 особи, або               16,3 %, Маловисківському –   25 осіб, або 12,4 %, Петрівському – 26 осіб, або 23,9 %, Світловодському – 54 осіб, або 57,4 % районах.

Одним із основних напрямків діяльності галузі у І півріччі 2012 року було зміцнення матеріально-технічної бази.

  Проведено капітальні та поточні ремонти на загальну суму 23 438,4 тис.грн., що вище за аналогічний період 2011 року у 5 разів (4421,4 тис.грн.), а саме:

- капітальних ремонтів у 28 закладах культури області на суму 22 540,2 тис.грн., що у 7 разі більше аналогічного періоду минулого року (3122,2 тис.грн.);

- поточних ремонтів у 123 закладах культури області на суму 898,2 тис.грн., що у 1,6 разів менше аналогічного періоду минулого року (1299,2 тис.грн.).

В загальному обсязі для зміцнення матеріально-технічної бази 122   районних та сільських закладів витрачено 1542,06 тис.грн., що на 32 % менше, ніж за аналогічний період 2011 року (2109,5 тис.грн.).

У тому числі проведено:

- заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у 26 закладах культури області на суму 322,1 тис.грн. (Гайворонський, Добровеличківський, Долинський, Кіровоградський, Компаніївський, Новгородківський, Новомиргородський, Олександрійський, Петрівський райони та  м. Олександрія);

- ремонт покрівель у 13 закладах культури області на суму  600,5 тис.грн. (Долинський, Кіровоградський, Новоукраїнський, Олександрійський райони та м.Олександрія);

- проведено поточний ремонт систем опалення Петрівської дитячої музичної школи, Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Г.Нейгауза та центральної бібліотеки Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи;

- у Рівнянському сільському Будинку культури Новоукраїнського району, Тарасівському та Петрокорбівському сільских будинках культури Новгородківського району, Молдовському сільському будинку культури   Голованівського району встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива (пеллети, відходи деревини);

         - ведуться роботи щодо встановлення електричного опалення у Новопразькій дитячій музичній школі Олександрійського району, Новгородківському районному будинку культури;

         - виготовлено проектно-кошторисну документацію на заміну газової автономної системи опалення на електричну у Новгородківській дитячій школі мистецтв.

           

У І півріччі 2012 року продовжувались роботи із реконструкції Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького за рахунок коштів державного бюджету України за програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" у сумі 37 млн.грн. та освоєно 22,0 млн.грн., які було спрямовано на продовження реконструкції головного фасаду   і добудови приміщень, реконструкції сцени, модернізації сценічного обладнання та реставрації зали для глядачів.

За рахунок коштів Державного бюджету України на 2012 рік   розпочато ремонтні роботи ще на 5 будівлях закладів культури на загальну суму 7845,2 тис.грн., серед яких: філія обласного краєзнавчого музею - заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія",   Бобринецький та Устинівський районні будинки культури, Помічнянський міський Палац культури Добровеличківського району, Власівський будинок культури м.Світловодськ. За звітний період профінансовано 873,28 тис.грн.

        

         З метою забезпечення належного функціонування закладів культури в осінньо-зимовий період підготовлені до початку опалювального сезону 2012/2013   року   392 заклади культури області або 32 %, що на 4 % більше ніж за аналогічний період минулого року, а саме: клубних закладів -   140 (24 %), бібліотек - 195 (34 %), шкіл естетичного виховання - 34 (74 %), музеїв - 17 (55 %) та 11 закладів культури обласного підпорядкування.

Заготовлено 141,4 тонни твердого палива, що складає 13 % від реальної потреби (1069,9 тонн), завезено 234,8 скл.метрів дров або 20 % від реальної потреби (1186,7 скл.м. дров).

              Управлінням культури і туризму облдержадміністрації підготовлено       проект обласної програми з відновлення, модернізації та ремонту систем опалення закладів культури на 2012-2015 роки, який буде розглянуто на черговому засіданні обласної ради, яке відбудеться 27 липня 2012 року.

Проект програми передбачає: встановлення 391 одиниць нових систем опалення, у тому числі: 76 - Канадських печей «Булер’ян», 176 - електричних систем опалення, 55 - конвекторів, 3 – пічних систем опалення, 10 - комбінованих систем опалення, 11 - газових систем опалення, 60 - будівництво міні-котелень; ремонт та модернізацію 72 систем опалення   шляхом впровадження новітніх   технологій, використання   палива місцевих вугільних родовищ, використання біопалива, відходів сільськогосподарского виробництва (пелет, тріски тощо), модернізації мереж тепло-, газо- та електропостачання тощо.

Незважаючи на проведену роботу загалом стан матеріально-технічної бази залишається незадовільним.

Із загальної мережі закладів культури області (1239 закладів) капітального ремонту потребують 183 клуби (з них у сільській місцевості-161), 78 бібліотек (у сільській місцевості - 55), 13 музеїв, 20 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (у сільській місцевості -4).

Перебувають у непридатному до експлуатації стані та потребують термінового ремонту 15 клубів, 3 бібліотеки, будівля заочного відділення Олександрійського училища культури.

У Вільшанському, Устинівському районах та місті Світловодськ видатки на проведення ремонтних робіт не передбачені.

         Найгірша ситуація з підготовкою закладів культури до опалювального сезону склалася у Вільшанському (готові 6 закладів), Добровеличківському           (6 закладів),   Маловисківському (9 закладів), Новоархангельському                          (4 заклади), Новомиргородському (8 закладів), Ульяновському (3 заклади), Устинівському (7 закладів) районах.

        

Аналіз виконання завдань програми економічного і соціального розвитку закладами культури області у І півріччі 2012 року свідчить про наступне.

Обласними театрально-видовищними закладами протягом січня – червня показано вистав та концертів   у кількості 833 одиниці, що на 35,4 % більше   за заплановану кількість та на 19,5 % - за той же період минулого року. У результаті залучено глядачів 141,9 тис. чоловік, що на 15,9 % більше плану, та на 14,4 % більше за   минулий рік. За результатами основної діяльності залучено власних доходів у сумі 1190,8 тис. грн., що на 11,6 % більше за планові показники та на 20,2 % за відповідний період минулого року.

Обласними театрально-видовищними закладами здійснювалась гастрольна діяльність не лише на території області, а й за її межами, а саме:

Кіровоградською обласною філармонією проведено обмінні концерти з Вінницькою, Миколаївською та Черкаською обласними філармоніями;

Кіровоградським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Л.Кропивницького проведено гастролі у м. Біла Церква з виставами "Сповідь Дон Жуана", "Квартет для двох" А.Крима та виставою для дітей "День народження кота Леопольда" А.Хайта;

колектив Кіровоградського академічного обласного театру ляльок у взяв участь у І відкритому обласному театральному фестивалі "Госпожа удача" у м. Луганськ з виставою "Собаче серце" за М.Булгаковим.

Кіровоградським академічним обласним театром ляльок здійснено постановку вистави "Декамерон" за Дж. Боккаччо. Кіровоградським академічним обласним українським музично-драматичним театром
ім. М.Л.Кропивницького постановку вистави "Казка про скомороха та царя Гороха".

 

Проте, існує й ряд проблемних питань, які потребують негайного вирішення, серед яких:

нерівномірна   завантаженість художньо-артистичного персоналу що потребує приведення роботи Кіровоградського академічного обласного українського-музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького до норм наказу Міністерства культури і мистецтв України «Про затвердження галузевих норм для працівників театрально-видовищних підприємств»;

незабезпеченість театрально-видовищних закладів молодими спеціалістами з вищою фаховою освітою;

відсутність Положення про ціноутворення квитків та порядок їх реалізації для різних цільових аудиторій глядачів.

 

Закладами культури клубного типу області у звітному періоді значна увага приділялась розвитку аматорського мистецтва в клубних закладах, проведенню культурно-дозвіллєвих заходів для молоді, впровадженню інноваційних форм організації дозвілля жителів територіальних громад, забезпеченню подальшого розвитку фольклору та культур національних меншин.

Станом на 1 липня 2012 року у 579 клубних закладах області діють          3 406 клубних формувань, (в середньому - 5,9 формувань на 1 клубну установу), що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 72 клубні формування менше за рахунок зменшення кількості аматорських колективів, в зв’язку з припиненням оплати праці керівників.

Здійснювали свою діяльність 671 любительське об’єднання, клуби за інтересами (2011 рік - 671), 2 668 аматорських колективів (2011 рік - 2 739), з них 177 мають звання "народний", "зразковий" (2011 рік - 177).

Протягом І півріччя 2012 року клубними закладами області надано послуг дозвіллєвого характеру у кількості 11,8 тис. одиниць, що більше за аналогічний період минулого року (І півріччя 2011 року 8,9 тис. одиниць) на 32,6 %,   що сприяло   залученню глядачів    з усієї області.

 

Поряд з позитивними зрушеннями у діяльності закладів культури клубного типу області існують ряд питань, які потребують вирішення, а саме:     

- в сільських клубних закладах Добровеличківського, Маловисківського, Устинівського, Компаніївського, Онуфріївського, Петрівського районів - не запроваджуються інноваційні форми роботи з молоддю;

- сільськими клубними закладами Вільшанського, Голованівського, Маловисківського, Новоархангельського, Ульяновського районів - не надаються платні послуги;

- у Бобринецькому, Знам’янському, Компаніївському, Ульяновському районах - не залучаються позабюджетні надходження на проведення масових заходів;

- відсутність кваліфікованих фахівців в клубних закладах   Онуфріївського та Устинівського районів спостерігається низький рівень аматорського мистецтва.

 

  Протягом звітного періоду роботу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області було спрямовано на популяризацію музичної культури, збереження зацікавленості у навчанні дітей з різним рівнем музичних здібностей.

Мистецькою освітою у 2011/2012 навчальному році початковими мистецькими навчальним закладами області охоплено 7207 осіб. Відбулося зменшення контингенту до показників 2010/2011 навчального року   (7406 осіб) на 2,7 %. Найбільша кількість учнів навчалася на фортепіанному (2398 осіб) та народному (1280 осіб), найменша – на театральному (70 осіб), естрадному (13 осіб) відділеннях.

Протягом 2011/2012 навчального року початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами області було придбано 25 музичних інструментів (Кіровоградська ДМШ № 4 – 9; Онуфріївська ДШМ – 3; Олександрівська ДМШ – 2; Добровеличківська ДШМ – 1; Компаніївська ДМШ - 1; Ульяновська ДМШ – 3; Кіровоградська ДМШ № 2  ім. Ю.С. Мейтуса – 6 одиниць) на загальну суму 55,0 тис. грн.   Поряд з тим, потреба у музичних інструментах шкіл естетичного виховання залишилася незабезпеченою   і   становить 200 одиниць на загальну суму близько   2400,0 тис. грн. Майже 100 % зношеності мають музичні інструменти у дитячих музичних школах Компаніївського, Петрівського,   Ульяновського, Долинського, Знамянського, Гайворонського, Добровеличківського районів.

Нагальним є питання   щодо закріплення молодих спеціалістів (омолодження викладацького складу), оскільки кількість працівників пенсійного віку з кожним роком збільшується (найбільша кількість працюючих викладачів пенсійного віку у Кіровоградській ДМШ № 1 ім. Г.Г.Нейгауза (33), Кіровоградській ДМШ № 2 ім. Ю.С.Мейтуса – (12), Олександрійській ДМШ (14), Кіровоградській ДМШ № 3 (10), Світловодській ДМШ (7), Знам’янській ДМШ (7), Новоукраїнській ДМШ (6), Кіровоградській ДШМ (8), Бобринецькій ДМШ (5),   Олександрівській ДМШ (5). Потребують популяризації й деякі відділи шкіл естетичного виховання, зокрема надто низькі показники контингенту учнів на фольклорному, театральному, естрадному відділах та відділ і образотворчого мистецтва .

 

Роботу бібліотек області протягом звітного періоду спрямовано на організацію обслуговування користувачів через надання традиційних та іноваційних бібліотечних послуг; роботу з поповнення бібліотечних фондів; впровадження автоматизації бібліотечних процесів та інтернет-технологій; створення інформаційних баз даних, веб-сайтів бібліотек, блогів.

Станом на 1 липня 201 2 року обсяг бібліотечного фонду області складає 8 030,37 тис. документів, що на 179,27 тис. прим. менше, ніж за відповідний період минулого року.

На передплату періодичних видань у 2012 році було заплановано 128,2 тис. грн. бюджетних коштів, профінансовано 121,8 тис. грн., або 95 %, що на 5,9 тис. грн. менше, порівняно з минулим роком. На передплату періодичних видань для сільських бібліотек заплановано та профінансовано 2,8 тис. грн., що на 5 тис. грн. менше, ніж у минулому році.

Активно запроваджувалися у роботу бібліотек інформаційно- комунікативні технології.

Із загальної кількості бібліотек області (579 закладів) – 111 закладів, або 19 % мають комп’ютерну техніку, у тому числі   34 заклади, або 7,3 % - у сільській місцевості. Загальна кількість комп’ютерної техніки у бібліотеках області складає 477 одиниць та 59 - у сільській місцевості.

Доступ до мережі Інтернет мають 88 (15%) бібліотек, в т.ч. в сільській місцевості - 28 (6%) бібліотек.

Завдяки залученню інвестицій в розвиток бібліотечних послуг за підтримки Всеукраїнської грантової програми "Бібліоміст" в області відкрито 41 Інтернет-центр, на створення яких інвестовано майже 572 тис.грн. У 2012 році будуть додатково відкриті Інтернет-центри в трьох регіонах області: Бобринецькому – 3 центри, Гайворонському – 3 центри, Голованівському – 6 центрів.

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека                                      ім. Д.І.Чижевського відкрила на базі бібліотеки Регіональний тренінговий центр (далі – РТЦ) і продовжує діяльність щодо забезпечення безперервної освіти бібліотекарів області.

 

Поряд з позитивними напрацюваннями в бібліотеках області є ряд проблем, вирішення яких потребує особливої уваги.

Не вирішується проблема якісного комплектування фондів сільських бібліотек. За І півріччя 2012 року кожна сільська бібліотека   в середньому отримала 30 документів. (За нормативами – 300 документів на рік).

Стан комп ютерізації в сільських бібліотеках області залишається незадовільним. Незважаючи на незначне покращення стану комп ютерізації   сільських бібліотек області, є низка районів, де сільські бібліотеки не мають жодного комп’ютера та доступу до мережі Інтернет. Це - Знам’янський, Компаніївський, Новоархангельський, Новомиргородський, Онуфріївський,   Ульяновський, Устинівський райони.

 

Фонди музеїв області у І півріччі збільшилися на 1,2 тис. од. та складають   181,1 тис. од.

У цілому по області базові районні та міські музеї відвідало 140,85 тис. осіб, що на 0,6 тис. осіб більше, ніж у відповідному періоді 2011 року.

Кількість відкритих виставок у музеях-юридичних особах області становить 354, що на 0,2 % більше ніж у відповідному періоді 2011 року.

Ведеться робота зі створення експозиції відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

 

Проте, із загальної мережі музеїв - юридичних   осіб повністю забезпечені засобами охорони тільки 12 музеїв, зокрема приміщення                       3 базових районних музеїв, а саме: Нечаївського літературно-меморіального музею Ю.І.Яновського, Ульяновського районного історичного музею, музею історії Устинівського району – взагалі не забезпечені засобами охорони. Тільки 16 музеїв – юридичних осіб забезпечені сторожовою охороною.

Із 121 музею, що працюють на громадських засадах, сторожову охорону мають тільки 65, проте її надають заклади інших міністерств та відомств, зокрема навчальних закладів та промислових підприємств, у приміщеннях яких знаходяться музеї. Охоронна сигналізація наявна тільки у 4-х громадських музеях: Кіровоградському музеї історії розвитку авіації, музеї Кіровоградського заводу «Червона зірка», музеї історії Олександрійської брикетної фабрики «Димитрівська», Липнязькому народному краєзнавчому музеї Добровеличківського району.

Повністю відсутня охорона у громадських музейних закладах Олександрівського, Онуфріївського, Новомиргородського, Устинівського районів.

Не здійснено інвентаризацію фондів музеїв, що працюють на громадських засадах Світловодського, Кіровоградського, Маловисківського, Петрівського районів, м.Знам’янки, м.Кіровограда та м.Олександрії.

 

Розвиток туристично-рекреаційної сфери в Кіровоградській області свідчить про наступне.

Для розвитку сільського «зеленого» та супутніх видів екологічного туризму   в області діяли 36 гостинних осель у 13 районах та у містах Знам янці та Олександрії.

З метою організації екскурсійно-туристичної діяльності за напрямками відповідних маршрутів : визначено та рекомендовано екскурсійно-туристичні маршрути і стежини, складено уніфіковану базу даних із 119 напрямків різноманітних   видів туризму, за якими здійснюються екскурсійні подорожі та тури вихідного дня.

Є певні зрушення у напрямку рекламно-інформаційної діяльності: постійно оновлювалась тематична сторінка Кіровоградщина туристична , обласний туристичний продукт рекламувався в регіональних мас-медіа,   популярних соціальних мережах інтернет-простору, а також під час рекламно-інформаційних заходів, що проходили в м.Києві в рамках проекту Європейське містечко під час проведення заходів Фінальної частини чемпіонату Європи з футболу   2012 року.

Протягом звітного періоду проведено серію публічних презентацій екскурсійно-туристичних маршрутів Кіровоградщини в Олександрівському, Знам янському,   Долинському районах.

Розроблено та видано ряд друкованих інформаційних матеріалів: туристична карта Кіровоградської області, комплект буклетів Кіровоградщина туристична: Степова перлина України (серія Туристичні об єкти ). Відповідна робота проводиться в усіх районах та містах області.

Вжито ряд організаційних заходів щодо поліпшення стану туристичної інфраструктури. В місцях відпочинку підприємств державного лісового фонду облаштовано дитячі майданчики та мальовничі куточки зі зразками народної творчості, встановлені плакати на природоохоронну та протипожежну тематику.

         В туристично-рекреаційних зонах за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів проведено роботи по благоустрою       11 існуючих та облаштуванню 3 нових місць короткочасного відпочинку туристів вздовж автодоріг державного значення.

Для забезпечення захисту та безпеки туристів в області з початком літнього оздоровчого сезону систематично проводиться оперативно-профілактичний захід «Літо». Розроблено комплекс заходів щодо забезпечення та надання своєчасної та оперативної допомоги туристам у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Кіровоградської області.

Для залучення інвестицій в регіони області та поліпшення туристичної інфраструктури на території області розроблено понад 30 інвестиційних пропозицій по Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївському, Петрівському, Світловодському, Устинівському районах, а також містах Знам’янка, Олександрія та Світловодськ.

 

Поряд з позитивними напрацюваннями у сфері туризму існують ряд питань, вирішення яких потребує додаткової уваги ,   серед яких:

- забезпечення туристичної галузі кваліфікованими екскурсоводами та іншими фахівцями туристичного супроводу для якісн ої презентаці ї туристичного продукту під час проведення екскурсій та туристичних подорожей територію Кіровоградщини ;

- недостатн ій рів е н ь розвитк у туристичної інфраструктури   в районах області;

- вирішення проблем якості під’їзних шляхів до основних об’єктів показу, що належать до туристичних маршрутів області територіями Олександрівського, Новомиргородського, Маловисківського, Бобринецького, Кіровоградського, Новоукраїнського, Олександрійського, Знам’янського, Петрівського, Долинського районів, міст Кіровограда та Знам’янки, а також облаштування місць короткочасного відпочинку для туристів на всій території області;

- часткове використ ання туристичн ого потенціал у басейну основних водних артерій Кіровоградської області, перш за все пов’язаний з відновленням сполучення пасажирським водним транспортом на р. Дніпр о;

- н е в повній мірі використ ання ресурс ів області в напрямку розвитку мисливського, рибальського, водного та інших видів спортивного туризму, а також туристично-рекреаційн ого потенціал у області у сфері етнографічного та паломницького туризму.

 

Для виконання завдань обласної програми економічного і соціального розвитку області на ІІ півріччя 2012 року по галузі культури заплановано здійснення   організаційних заходів, серед яких:

підготовка та проведення XLII Вс еукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»;

підготовка урочистостей з нагоди відзначення 130-ї річниці з дня заснування Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького;

проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних бібліотек для дітей;

введення в дію оновленої експозиції Кіровоградського обласного краєзнавчого музею;

контроль за проведенням ремонтно-реставраційних робіт філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – заповідника-музею «Хутір Надія»;

започаткування Першого Центрально-українського музейно-туристичного фестивалю.


Створено : 06/11/2012 @ 12:41
Оновлено : 06/11/2012 @ 12:41
Категорія : Про стан галузі культури
Сторінка проглянута 367 раз


Передпроглядання друку  Передпроглядання друку     Версія для друку  Версія для друку