Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

region.gif

region.gif

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

ban_res.gif

 

 


ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif


НОВИНИ


12 червня 2011 року у с.Суботці Знам’янського району на базі сільського Будинку культури відбулось обласне свято фольклору «Невичерпні джерела» та акція вшанування рушника Всеукраїнської рушникової доріжки єдності та ікони Святогірської Божої Матері в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом» - webmasters 20/06/2011 @ 14:59

    12 червня 2011 року у с.Суботці Знам’янського району на базі сільського Будинку культури відбулось обласне свято фольклору «Невичерпні джерела», в якому взяли участь аматорські фольклорні колективи з усіх районів  області.

Серед почесних гостей свята були заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Андрющенко, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур, заступник голови Знам’янської райдержадміністрації Віталій Ніколаєнко, голова Знам’янської районної ради Тетяна Михайлова, Суботцівський сільський голова Андрій Борідченко.

Обласне свято фольклору "Невичерпні джерела” має свої традиції і відбувається один раз на два роки саме на Трійцю. Тому обумовлено проведення на ньому фольклорних театралізованих дійств з використанням фрагментів народних обрядів весняно-літнього циклу: «Зустріч весни», «Зелені свята», свято Івана Купала, «Українське весілля», «Зажинки» тощо.

Цьогоріч учасників свята об’єднало фольклорне театралізоване дійство «Ой там, на товчку, на базарі», де прозвучали обрядові, козацькі та жартівливі пісні.

Вразили своєю самобутністю, сценічною культурою, цікавим репертуаром народні аматорські фольклорні колективи "Свердлівчанка” Свердлівського СБК Бобринецького району (керівник Надія Федусенко), «Берегиня» Йосипівського СБК Ульяновського району (керівник Інна Красняк), «Вишиванка» Суботцівського СБК Знам'янського району (керівник Валентина Делістьянова), «Червона калина» Липнязького СБК Добровеличківського району (керівник Віра Огреба), «Садянка» Станкуватського СБК Вільшанського району (керівник Катерина Милова), «Чиста криниця» Новоукраїнського МБК №2 (керівник Галина Ковалик), «Калина» Новопразького СБК Олександрійського району (керівник Сергій Калашник), «Туріяни» Туріянського СБК Новомиргородського району (керівник – заслужений працівник культури України Михайло Барановський), народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Барвінок» Знам'янського МПК (керівник – заслужений працівник культури України Євдокія Мельниченко).

Яскравим доповненням до виступів фольклорних колективів з багаторічним досвідом стали молоді виконавці українських народних пісень: дитячий фольклорний ансамбль "Криниченьки-чарівниченьки” Петрокорбівського СБК Новгородківського району (керівник Тетяна Гончаренко) та народний аматорський фольклорний ансамбль "Червона калина” Михайлівського СБК Олександрійського району (керівник Дмитро Коломоєць).

На святі відбулось вшанування рушника Всеукраїнської рушникової доріжки єдності та ікони Святогірської Божої Матері в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», який розпочав свою подорож з Донбасу. Майстрині-вишивальниці Знам’янського району Раїса Айвазовська та Тетяна Маслова разом з почесними гостями свята дошили рушник Кіровоградщини, освячений у Спасо-Преображенському соборі м.Кіровограда, до Всеукраїнської рушникової доріжки. Вона буде презентована Президенту України Віктору Януковичу у рамках святкування 20-ї річниці незалежності України.

Складовою частиною обласного свята фольклору «Невичерпні джерела» стала виставка майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Знам’янського району. В ній взяли участь кращі самодіяльні майстри Людмила Леонова, Олена Отварухіна, Сергій Мельниченко (вишивка, с.Суботці), Ігор Тютюшов (різьблення, с.Суботці), Наталія Кондратенко, Сергій Токарь (вишивка, с.Мошорино), Світлана Єрмолаєва (бісероплетіння, с.Богданівка), Олена Студенко, Марія Каракай (вишивка, с. Цибулево) та інші.

Дипломами та подарунками на святі були відзначені керівники фольклорних колективів та самодіяльні майстри.


 

 30 травня 2011 року у рамках XIV фестивалю симфонічної та камерної музики “Травневі музичні зустрічі” Симфонічний оркестр музичного училища представив нову програму - webmasters 20/06/2011 @ 14:51

     30 травня 2011 року у рамках XIV фестивалю симфонічної та камерної музики “Травневі музичні зустрічі” Симфонічний оркестр музичного училища представив нову й доволі різнопланову програму з творів композиторів ХІХ-ХХ століть.

     Були й куплети Ескамільо з опери “Кармен” Ж. Бізе за участі хору та соліста, студента музучилища Олександра Безая. Багатьох захопила майстерність молодих виконавців, скажімо, у “Весняних водах“ С. Рахманінова чи “Ескізі в молдавському стилі” Л. Колодуба. А “Варіації на тему рококо” П. Чайковського, які разом із симфонічним оркестром виконав  вихованець музичного училища, віолончеліст Микола Дорош, судячи з реакції публіки, стали справжньою кульмінацією концерту.

 

 


23 травня в обласному художньому музеї доцент кафедри української літератури Оксані Гольник разом з Муніципальним хором Юрія Любовича представили програму “Етюди про Шевченка” - webmasters 20/06/2011 @ 14:47

23 травня в обласному художньому музеї доцент кафедри української літератури Оксані Гольник разом з Муніципальним хором Юрія Любовича представили програму “Етюди про Шевченка”.

“Етюди про Шевченка” представили Кобзаря в гармонійному поєднанні слова й музики.

У своєму виступі пані Оксана гармонійно поєднала поміркований академізм, фактологічне та інтерпретаційне різноманіття з емоційністю у ставленні до повідомлюваного. У її розповіді напрочуд тонко й у потрібних місцях розставлено акценти, зокрема, про стражденність поета, про ймовірні причини його розчарування Україною.

Муніципальний хор Юрія Любовича доповнював слова Шевченка і про Шевченка чудовим виконанням музичних творів на вірші Кобзаря.


22 травня 2011 року в Кіровограді відбулося урочисте покладання квітів до пам`ятника Тарасу Шевченку, приурочене 150-річчю перепоховання великого українського поета - webmasters 20/06/2011 @ 14:17

    22 травня 2011 року  в Кіровограді відбулося урочисте покладання квітів до пам`ятника Тарасу Шевченку, приурочене 150-річчю перепоховання великого українського поета.

    22 травня виповнилося 150 років з дня перепоховання на українській землі тіла великого українця Тараса Шевченка. Оскільки Шевченко помер в Петербурзі, тому його і поховали в цьому місті на Смоленському кладовищі. Але великий українець хотів, щоб не тільки душа, але й тіло було нерозривно пов'язано з улюбленою Україною. "Як помру, то поховайте Мене на могилі, серед степу широкого, на Вкраїні милій, щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий...". Його друзі знайшли таке місце - Чернеча гора в Каневі, де його і було перепоховано.

     Цього дня всі українці несли квіти до пам’ятників та символічних місць, пов’язаних із генієм Шевченка. В обласному центрі в урочистій церемонії взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, голова обласної ради Микола Ковальчук представники громадських і молодіжних організацій, жителі і гості міста.

  Виступаючи перед присутніми, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко відзначив, що Тарас Шевченко став символом чесності, правди і безстрашності, символом національної гордості українського народу. Вся його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, а його мистецька спадщина стала надбанням усього людства. І сьогодні, звертаючись до творчості Шевченка, ми знову знаходимо для себе пророчі слова, заклики до єдності народу, його свободи, сказав Андрій Ніколаєнко.

22 травня 2011 року в приміщенні Кіровоградської обласної філармонії відбувся ХХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» - webmasters 20/06/2011 @ 14:01

22 травня 2011 року в приміщенні Кіровоградської обласної філармонії відбувся ХХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».

З вітальним словом до його учасників звернулись голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін, голова обласної ради Микола Ковальчук, які відмітили надзвичайно високий внесок, який робить фестиваль для збереження та примноження духовного багатства і мистецьких здобутків нації, побажали всім учасникам високого творчого натхнення на великі справи в ім'я розквіту держави.

В урочистому відкритті фестивалю взяли участь заступник Міністра культури України Вікторія Ліснича, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва, професор Київського Національного університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України Петро Андрійчук, мистецтвознавець Галина Верес.

Під час церемонії урочистого відкриття на сцені до фестивальної емблеми – гілки калини – щороку пов'язується новий рушник, спеціально вишитий народними майстринями окремого району чи міста області. Цьогоріч така честь була надана творчій делегації Новоукраїнського району.

Традиційно учасники заходу уквітчали біля обласної філармонії кущі калини, які були посаджені на честь 10-ої та 15-ої річниць «Калинового співу».

В гала-концерті взяли участь кращі вокально-хорові колективи   Кіровоградщини – переможці двадцяти фестивальних років. П'ятдесят виконавських одиниць, серед яких хорові колективи, вокальні ансамблі, квартети, дуети, солісти, а в цілому близько тисячі осіб, демонстрували свою закоханість у народнопісенне мистецтво.

Високою виконавською майстерністю відзначилися виступи народних аматорських хорових колективів: «Дивоцвіт» Новоархангельського районного Будинку культури (керівник – заслужений працівник культури України Інна Денисенко), «Заспів» Новоукраїнського Центрального Палацу культури «Ювілейний» (керівник – Наталія Білокінь), «Хлібодари» Новоукраїнського міського Будинку культури № 1 СТОВ «Росія» (керівник – Володимир Фулга), «Відродження» Гайворонського районного Будинку культури  (керівник – Володимир Лашкул), «Просвіта» Червоноградського Народного Дому Львівської області (керівник – Ольга Бабська), народних аматорських ансамблів пісні і танцю «Горлиця» Кіровоградського районного Будинку культури (керівник – заслужений працівник культури України Наталія Медведєва) та «Барвінок» Знам’янського міського Палацу культури (керівник – заслужений працівник культури України Євдокія Мельниченко).

Успішно виступили молодіжні колективи: хоровий колектив «Піснелюби» Олександрійського училища культури (керівник – Наталія Стрельник), «Краплинка» Знам’янської музичної школи імені Миколи Лисенка (керівник – Сергій Івасенко), дитячий фольклорний ансамбль «Криниченьки-чарівниченьки» Петрокорбівського сільського Будинку культури Новгородківського району (керівник – Тетяна Гончаренко).

Дебютантами цьогорічного «Калинового співу» стали: вокальний ансамбль сім’ї Вакуленків (керівник – Вікторія Вакуленко), фольклорний ансамбль «Джерело» Докучаєвського сільського Будинку культури Устинівського району (керівник – Микола Правосудько). Вперше на фестивалі прозвучала пісня «Спів калиновий», автори якої – начальник відділу культури Новоукраїнської районної державної адміністрації Анатолій Бондар та начальник планового відділу Новоукраїнської райдержадміністрації Олександр Антоненко.

 На фестивальній сцені виступили і шанувальники пісенної творчості з інших регіонів України: народний аматорський хоровий колектив «Славутич» Комсомольського Палацу культури і творчості Полтавської області (керівник – заслужений працівник культури України В.Єпішко), народний аматорський хоровий колектив Вінницького районного Будинку культури Вінницької області (керівник І.Кочурський), народна аматорська хорова капела «Просвіта» Червоноградського Народного Дому Львівської області (керівник – О.Бабська). Свої мистецькі здобутки продемонстрували гості з Польщі: вокально-інструментальний ансамбль народної музики «Яніцкій» Гуральського Центру культури «Харнась» в Чорном Боре (керівник – Я.Яник).

В рамках проведення фестивалю в фойє філармонії відбулись виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Новоукраїнського району «Калиновий розмай», виставка короваїв, виготовлених майстринями Кіровоградщини, та фотовиставка «Калиновий дивосвіт». В експозиції виставки «Калиновий розмай» презентувалось близько чотирьохсот робіт тридцяти самодіяльних майстрів з міста Новоукраїнки, сіл Глодоси, Ганнівка, Семенасте, Козакова Балка, Варварівка, Фурманівка: різьбярів Миколи Паскаря, Леоніда Матейчука, Тетяни Тараненко, вишивальниць Валентини Чайковської, Галини Минченко, Наталії Стеценко, самодіяльних художників Олександра Артеменка, Ірини Жиган, Анатолія Карабулі та інших.

Кожен район області продемонстрував своє мистецтво випічки на виставці короваїв. Неповторною красою відзначились духмяні витвори Галини Фулги (Новоукраїнський район), Любові Болічевої (Онуфріївський район), Неллі Хлівнюк (Гайворонський район), Тетяни Шестакової (Голованівський район), Наталії Білобрової (Новомиргородський район).

На відзначення 20-ої річниці Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» Дипломи та подарунки від оргкомітету отримали представники творчих делегацій районів та міст області, керівники аматорських колективів, самодіяльні майстри.

Благодійний фонд «Розвиток Кіровоградщини» вручив обласному Центру народної творчості цінний подарунок – баян, а Новоукраїнський Центральний Палац культури «Ювілейний», Вільшанський районний Будинок культури та народний аматорський фольклорний ансамбль «Вишиванка» Суботцівського сільського Будинку культури Знам’янського району отримали сертифікати на придбання баянів. Почесними грамотами Міністерства культури України нагороджені директор обласного Центру народної творчості Валентина Пращур та колектив.

 

 


Під час виїзного засідання Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення розглядалося питання про співпрацю закладів культури з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями щодо організації правової освіти населення - webmasters 20/06/2011 @ 13:51

Співпраця закладів культури з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями щодо організації правової освіти населення - одне із ключевих питань, що розглядалося під час виїзного засідання Всеукраїнської МКМР з правової освіти.  
 

З даного питання присутніх інформувала начальник управління культури і туризму обласної державної адміністрації Наталія Агапєєва.

З досвідом роботи одного із найкращих нформаційно-ресурсних центрів області, що працюють на базі бібліотек  - Новоукраїнським інформаційно-ресурсним центром області – членів МКМР знайомила директор Новоукраїнської центральної районної бібліотеки Козловська Тетяна Миколаївна.

Роботу в напрямку співпраці з органами місцевої виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, забезпечення відкритості інформування про діяльність органів влади в бібліотеках області  представила директор Світловодської  районної централізованої бібліотечної системи Сокуренко Катерина Павлівна.

Вони запропонували  Всеукраїнській міжвідомчій  координаційно-методичній раді з правової освіти населення:

 відзначити позитивний досвід діяльності юридичних клінік, приймалень на базі закладів культури, які є надають безкоштовні юридичні послуги  громадянам;

узагальнити, видати та поширити в Україні досвід з організації правової освіти бібліотеками Кіровоградської області;

забезпечити доступ населення  у регіонах України до документів місцевої влади через публічні центри та пункти регіональної інформації;

ініціювати видання в рамках державної програми «Українська книга» юридичної літератури та її розповсюдження серед публічних бібліотек системи Міністерства культури України.

 

 

 

 


Кіровоградщина взяла участь у виставці-ярмарку «Українське село запрошує» - webmasters 20/06/2011 @ 13:39

 20-22 травня у Національному комплексі «Експоцентр України» відбулася IX Всеукраїнська виставка-ярмарок сільського туризму «Українське село запрошує», в рамках якої працював виставковий форум «Віа Регія – Україна – культурний шлях Ради Європи». Організатори заходів – Державна служба туризму і курортів України, спілка сприяння розвитку зленого туризму в Україні, українською виставковою компанією «Автоекспо».

  Традиційним учасником зазначеної виставки-ярмарку «Українське село запрошує» ось уже дев’ятий рік поспіль є Кіровоградщина. Цього разу область представили управління культури і туизму обласної державної адміністрації та відділ культури і туризму Новгородківської райдержадміністрації, а також фольклорний колектив «Обереги» та майстри декоративно-ужиткового мистецтва Новгородківського району.

  Гості виставкового стенду Кіровоградщини, серед яких в.о. голови Державної служби туризму і курортів України Сергій Сьомкін, Надзвичайний і повноважний посол Азербайджану в Україні Й. В. Пан Талят Мусеіб огли Алієв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Володимир Васильєв, завідуюча кафедрою консалтингу та сервісу Національного університету біоресурсів і природокористування України Тетяна Кальна-Дубенюк та інші, відзначили значний туристично-рекреаційний потенціал нашої області, її внесок у загальний розвиток сільського зеленого туризму в Україні, добрі умови перебування й високий рівень готовності до прийому гостей господарями зеленитх садиб (як один з позитивних прикладів – новостворена зелена садиба «На гачок» у с.Нововолодимирівка Кіровоградського району), досвід органічного поєднання зленого туризму з елементами пізнавального, етно- та релігійного туризму тощо.

  Понад 50 зелених садиб Кіровоградщини щиро запрошують до себе на гостину як за програмами вихідного дня, так і на більш тривалий відпочинок.

18 травня у приміщенні Кіровоградського музичного училища відбувся Перший обласний форум музейних працівників на тему: «Музейна справа Кіровоградщини. Стан та перспективи» - webmasters 20/06/2011 @ 13:24

18 травня у приміщенні Кіровоградського музичного училища відбувся Перший обласний форум музейних працівників на тему: «Музейна справа Кіровоградщини. Стан та перспективи».

     У форумі музейних працівників взяли участь заступник голови обласної ради Іван Владов, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Наталія Агапєєва, заступники голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів з гуманітарних питань, директори музейних закладів, керівники туристичних закладів області.
     Звертаючись до учасників форуму, Наталія Агапєєва зазначила: – Музеї – це живе уособлення історії, без знань якої, як відомо, немає майбутнього. Саме в музейних закладах міститься великий та нерозкритий державотворчий та виховний потенціал. Музейні працівники своєю подвижницькою працею намагаються зберегти національне культурне багатство та примножити його. – Створення нових музейних установ і експозицій, присвячених непересічним подіям і людям, є одним з пріоритетних завдань влади з утвердження як історико-культурного іміджу, так і туристичної привабливості нашого краю, – відзначила Наталія Агапєєва.
     Під час засідання учасники форуму обговорили низку актуальних проблем, які існують у музейній галузі. Вони наголошували на необхідності подальшого зміцнення матеріально-технічної бази музейних установ, зокрема, у напрямку запровадження та використання у музейній роботі сучасних інформаційних технологій, які розширюють можливості зберігання, аналізу і демонстрації історико-культурних пам’яток.
     Також неодноразово піднімалося питання про подальше вдосконалення та розширення переліку платних послуг, спрямованих на отримання додаткових фінансових надходжень, які використовуватимуться на потреби закладів та їх подальший розвиток. Адже, як зазначила Наталія Агапєєва, потенціал музейних фондів України використовується лише на 10-11%.
     Мова йшла і про участь музеїв у конкурсах кращих проектів з метою отримання грантів на їх реалізацію, про створення оптимальних умов для збереження та експонування музейних предметів, впровадження енергозберігаючих технологій та поліпшення умов праці музейних працівників.

Вітання із Міжнародним днем музеїв від голови обласної державної адміністрації Ларіна С.М. та голови обласної ради Ковальчука С.М. - webmasters 08/06/2011 @ 16:21

                                    Шановні працівники музеїв!

Щиро вітаємо вас із Міжнародним днем музеїв!

Завдяки вашій самовідданій творчій праці дбайливо зберігається і примножується історична спадщина, поєднується минуле, сьогодення і майбутнє, виховується почуття прекрасного, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва.

Ми високо цінуємо вашу повсякденну працю та творчі зусилля, що сприяють становленню туристичної привабливості Кіровоградщини.

Висловлюємо вам, шановні працівники музеїв, щиру вдячність за натхненну працю й вірність професії. Бажаємо вам творчої енергії, плідної пошукової та просвітницької роботи, щастя, здоров'я, миру, злагоди і добробуту.

З повагою


Голова обласної державної адміністрації               Голова обласної ради
Сергій ЛАРІН                                                           Микола Ковальчук

 


Затверджено план заходів щодо організації екскурсійно-туристичної діяльності на території Кіровоградської області - webmasters 08/06/2011 @ 16:09

На виконання Закону України "Про туризм", Указу Президента України від 21 лютого 2007 року № 136 "Про заходи щодо розвитку туризму і курортів в Україні", розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 року № 1494-р “Про затвердження плану заходів щодо підвищення рівня патріотичного виховання учнівської та студентської молоді шляхом проведення на постійній основі тематичних екскурсій з відвідуванням об'єктів культурної спадщини” та з метою розвитку внутрішнього туризму та екскурсійно-туристської діяльності на території області затверджено План заходів щодо організації екскурсійно-туристичної діяльності на території Кіровоградської області.

http://kr-admin.gov.ua/Rozpor/Ua/2011/363.pdf


СтартНазад10 попередні сторінки [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 наступні сторінкиДаліКінець