рц альтернатива пенза отзывы
Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті




Про стан галузі культури - Підсумки виконання програми «Центральний регіон - 2015» по галузям «Культура» і «Туризм» за І півріччя 2012 року

ДОВІДКА

Про підсумки виконання програми «Центральний регіон - 2015»

по галузям   «Культура»   і «Туризм»

за   І півріччя 2012 року

 

На виконання розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 10 лютого 2011 року № 112-р ««Про запровадження механізму реалізації обласної програми «Центральний регіон - 2015», від 10 квітня 2012 року № 183-р «Про внесення змін і доповнень до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 лютого 2011 року № 112-р» та з метою реалізації розділів «Культура» і «Туризм»   обласної програми «Центральний регіон - 2015» в напрямку надання населенню культурно-дозвіллєвих, мистецьких, інформаційних та освітніх послуг клубів, бібліотек, музеїв, театрів, філармонії, шкіл естетичного виховання та вищих мистецьких начальних закладів освіти І-ІІ рівня акредитації проведено організаційно-фінансову роботу.

У результаті,   за напрямком «Відродження, збереження, розвиток традицій української національної культури, культур національних спільнот, підтримка професійного та аматорського мистецтва» стало перевиконання у   І півріччі планових показників роботи   театрально-видовищних закладів: вистав та концертних програм на 35,4 %; залучення глядачів на 15,9 %  (141,9 тис. осіб); збільшення до плану власних доходів на 11,6 % (або на 123,6 тис.грн)   та складає станом на   1 липня   1190,8   тис.грн.

Особливу увагу приділено гастрольній діяльності театрально-видовищних закладів, які провели у різних куточках області 593 вистав та концертних програм, з них 256 – у обласному центрі.

Кіровоградською обласною філармонією проведено обмінні концерти з Вінницькою, Миколаївською та Черкаською обласними філармоніями, Кіровоградським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Л.Кропивницького проведено гастролі у м. Біла Церква з виставами "Сповідь Дон Жуана", "Квартет для двох" А.Крима та виставою для дітей "День народження кота Леопольда" А.Хайта,   колектив Кіровоградського академічного обласного театру ляльок у взяв участь у І відкритому обласному театральному фестивалі "Госпожа удача" у м. Луганськ з виставою "Собаче серце" за М.Булгаковим.

Обласними театрами здійснено постановку прем’єрних вистав, у тому числі: Кіровоградським академічним обласним театром ляльок - вистави "Декамерон" за Дж. Боккаччо,   Кіровоградським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. М.Л.Кропивницького - вистави "Казка про скомороха та царя Гороха".

Протягом звітного періоду проведено традиційні мистецькі фестивалі та акції: духовної музики «Різдвяні передзвони»; заходи обласної дитячої філармонії; акції «Майстри мистецтв – трудівникам села», «Майстри мистецтв – дітям», інші.

На виконання завдань програми закладами культури клубного типу області значна увага приділялась розвитку аматорського мистецтва в клубних закладах, проведенню культурно-дозвіллєвих заходів для молоді, впровадженню інноваційних форм організації дозвілля жителів територіальних громад, забезпеченню подальшого розвитку фольклору та культур національних меншин.

Станом на 1 липня 2012 року у 579 клубних закладах області діють          3 406 клубних формувань, (в середньому - 5,9 формувань на 1 клубну установу), що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на               72 клубні формування менше за рахунок зменшення кількості аматорських колективів, в зв’язку з припиненням оплати праці керівників.

Здійснювали свою діяльність 671 любительське об’єднання, клуби за інтересами (2011 рік - 671), 2 668 аматорських колективів (2011 рік - 2 739), з них 177 мають звання "народний", "зразковий" (2011 рік - 177).

Протягом І півріччя 2012 року клубними закладами області надано послуг дозвіллєвого характеру у кількості 11,8 тис. одиниць, що більше за аналогічний період минулого року (І півріччя 2011 року 8,9 тис. одиниць) на 32,6 %,   що сприяло   залученню глядачів    з усієї області.

Мистецькою освітою у 2011/2012 навчальному році початковими мистецькими навчальним закладами області охоплено 7207 осіб. Відбулося зменшення контингенту до показників 2010/2011 навчального року                   (7406 осіб) на 2,7 %. Найбільша кількість учнів навчалася на фортепіанному (2398 осіб) та народному (1280 осіб), найменша – на театральному (70 осіб), естрадному (13 осіб) відділеннях.

Для підвищення рівня музичної освіти протягом 2011/2012 навчального року початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами області було придбано 25 музичних інструментів (Кіровоградська ДМШ № 4 – 9; Онуфріївська ДШМ – 3; Олександрівська ДМШ – 2; Добровеличківська ДШМ – 1; Компаніївська ДМШ - 1; Ульяновська ДМШ – 3; Кіровоградська ДМШ № 2   ім. Ю.С. Мейтуса – 6 одиниць) на загальну суму 55,0 тис. грн.

На виконання завдань Програми, продовжено роботу бібліотечними закладами області   щодо забезпечення громадян інформаційними послугами, створення умов для безкоштовного та своєчасного доступу громадян до інформації, представленої в мережі Інтернет, у   3 обласних Інтернет-центрах та   25 інформаційно-ресурсних центрах, що діють на базі бібліотек області.

Активно запроваджувалися у роботу бібліотек інформаційно- комунікативні технології.

Із загальної кількості бібліотек області (579 закладів) – 111 закладів, або 19 % мають комп’ютерну техніку, у тому числі   34 заклади, або 7,3 % - у сільській місцевості. Загальна кількість комп’ютерної техніки у бібліотеках області складає 477 одиниць, з них 59 - у сільській місцевості.

Доступ до мережі Інтернет мають 88 (15%) бібліотек, в т.ч. в сільській місцевості - 28 (6%) бібліотек.

Завдяки залученню інвестицій в розвиток бібліотечних послуг за підтримки Всеукраїнської грантової програми "Бібліоміст" в області відкрито 41 Інтернет-центр, на створення яких інвестовано майже 572 тис.грн. У           2012 році відкриваються Інтернет-центри ще в трьох регіонах області: у Бобринецькому   та Гайворонському районах по 3 центри, Голованівському – 6 центрів.

Станом на 1 липня 201 2 року обсяг бібліотечного фонду області складає 8 030,37 тис. документів, що на 179,27 тис. прим. менше, ніж за відповідний період минулого року.

На передплату періодичних видань у 2012 році було заплановано 128,2 тис. грн. бюджетних коштів, профінансовано 121,8 тис. грн., або 95 %, що на 5,9 тис. грн. менше, порівняно з минулим роком. На передплату періодичних видань для сільських бібліотек заплановано та профінансовано 2,8 тис. грн., що на 5 тис. грн. менше, ніж у минулому році.

З метою забезпечення доступу населення до скарбниць Музейного фонду України в музейних закладах області здійснено заходи щодо ознайомлення широкого кола відвідувачів музейних закладів області, різних цільових аудиторій та інших споживачів музейного продукту з історією рідного краю та його історико-культурною спадщиною, представленими предметами, що належать до державної частини Музейного фонду України, через організацію та експонування постійних експозицій та змінних виставок.

Продовжено реалізацію серед молоді області краєзнавчих проектів   „Визначні особистості краю”, „Історія мого рідного краю”, інші.

          Фонди музеїв області збільшилися на   1,2 тис. од. та складають   181,1 тис. од.

        У цілому по області базові районні та міські музеї відвідало 140,85 тис. осіб, що на 0,6 тис. осіб більше, ніж у відповідному періоді   2011 року.

У музеях-юридичних особах області протягом звітного періоду відкрито 354 виставки, що на 0,2 % більше ніж у відповідному періоді 2011 року.

          У І півріччі 2012 року 11 музеїв-юридичних осіб взяли участь у Міжнародній акції "Ніч музеїв".

Проводиться робота зі створення експозиції відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Протягом звітного періоду 2012 року здійснювалася співпраця закладів культури   з представниками місцевих осередків національних   творчих спілок та громадських об’єднань: Національної спілки письменників України, Національної спілки художників України,   Всеукраїнської Національної музичної спілки, Національної спілки журналістів, обласного відділення Товариства охорони пам’яток історії та культури України. Обсяг фінансування, спрямований на підтримку творчої діяльності професійних творчих працівників, склав   28,5 тис.грн.

Відбулося   відзначення творчих особистостей за вклад у розвиток національної літератури, культури та мистецтв, збереження та збагачення національної культурної спадщини шляхом вручення обласних премій: літературної імені Євгена Маланюка, у галузі культури „Духовний скарб Кіровоградщини”, краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова, журналістської премії на загальну суму 41,8 тис.грн., а також виплату щомісячних стипендій видатним діячам сфери культури у сумі 32,5 тис.грн.

Для розвитку регіонального кіно-, відео- та фотомистецтва в області проведено аматорський кінофестиваль «Ранок», під час якого представлено понад 180 аматорських фільмів соціального спрямування з 8 країн світу (Росія, Білорусь, Іран, Сирія, Португалія, Велика Британія, США, Ізраїль), членами журі проведено майстер-класи. Окрім перегляду конкурсних фільмів в рамках фестивалю проведено науково-практичну конференцію «Література і кіно».  

Одним із основних напрямків діяльності галузі у І півріччі 2012 року було зміцнення матеріально-технічної бази.

  Проведено капітальні та поточні ремонти на загальну суму   23 438,4 тис.грн., що вище за аналогічний період 2011 року у 5 разів (4421,4 тис.грн.), а саме:

- капітальних ремонтів у 28 закладах культури області на суму 22 540,2 тис.грн., що у 7 разі більше аналогічного періоду минулого року (3122,2 тис.грн.);

- поточних ремонтів у 123 закладах культури області на суму 898,2 тис.грн., що у 1,6 разів менше аналогічного періоду минулого року (1299,2 тис.грн.).

У загальному обсязі для зміцнення матеріально-технічної бази 122   районних та сільських закладів витрачено 1542,06 тис.грн., що на 32 % менше, ніж за аналогічний період 2011 року (2109,5 тис.грн.).

У тому числі проведено:

- заміну вікон та дверей на енергозберігаючі на суму 322,1 тис.грн.  у 26 закладах культури Гайворонського, Добровеличківського, Долинського, Кіровоградського, Компаніївського, Новгородківського,   Новомиргородського, Олександрійського, Петрівського районів та м. Олександрія;

- ремонт покрівель на суму 600,5 тис.грн. у 13 закладах культури Долинського, Кіровоградського, Новоукраїнського, Олександрійського районів та м.Олександрія;

- проведено поточний ремонт систем опалення Петрівської дитячої музичної школи, Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Г.Нейгауза та центральної бібліотеки Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи;

- у Рівнянському сільському Будинку культури Новоукраїнського району, Тарасівському та Петрокорбівському сільских будинках культури Новгородківського району, Молдовському сільському будинку культури Голованівського району встановлено котли, які працюють на альтернативних видах палива (пеллети, відходи деревини);

         - ведуться роботи щодо встановлення електричного опалення у Новопразькій дитячій музичній школі Олександрійського району, Новгородківському районному будинку культури;

         - виготовлено проектно-кошторисну документацію на заміну газової автономної системи опалення на електричну у Новгородківській дитячій школі мистецтв.

           

У І півріччі 2012 року продовжувались роботи із реконструкції Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького за рахунок коштів державного бюджету України за програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" у сумі 37 млн.грн. та освоєно 22,0 млн.грн., які було спрямовано на продовження реконструкції головного фасаду   і добудови приміщень, реконструкції сцени, модернізації сценічного обладнання та реставрації зали для глядачів.

За рахунок коштів Державного бюджету України на 2012 рік   розпочато ремонтні роботи ще на 5 будівлях закладів культури на загальну суму 7845,2 тис.грн., серед яких: філія обласного краєзнавчого музею - заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія",   Бобринецький та Устинівський районні будинки культури, Помічнянський міський Палац культури Добровеличківського району, Власівський будинок культури м.Світловодськ. За звітний період профінансовано 873,28 тис.грн.

        

         З метою забезпечення належного функціонування закладів культури в осінньо-зимовий період підготовлені до початку опалювального сезону 2012/2013   року   392 заклади культури області або 32 %, що на 4 % більше, ніж за аналогічний період минулого року, а саме: клубних закладів -   140 (24 %), бібліотек - 195 (34 %), шкіл естетичного виховання - 34 (74 %), музеїв - 17 (55 %) та 11 закладів культури обласного підпорядкування.

Роботу за розділом «Туристичний потенціал Кіровоградщини»   спрямовано на виконання планових завдань.

Для розвитку сільського «зеленого» та інших видів екологічного туризму   в області діяли 36 гостинних осель у 13 районах та у містах Знам янці та Олександрії.

З метою організації екскурсійно-туристичної діяльності за напрямками відповідних маршрутів : визначено та рекомендовано екскурсійно-туристичні маршрути і стежини, складено уніфіковану базу даних із 119 напрямків різноманітних   видів туризму, за якими здійснюються екскурсійні подорожі та тури вихідного дня.

Є певні зрушення у напрямку рекламно-інформаційної діяльності: постійно оновлювалась тематична сторінка Кіровоградщина туристична , обласний туристичний продукт рекламувався в регіональних мас-медіа,   популярних соціальних мережах інтернет-простору, а також під час рекламно-інформаційних заходів, що проходили в м.Києві в рамках проекту Європейське містечко під час проведення заходів Фінальної частини чемпіонату Європи з футболу   2012 року.

Протягом звітного періоду проведено серію публічних презентацій екскурсійно-туристичних маршрутів Кіровоградщини в Олександрівському, Знам янському,   Долинському районах.

Розроблено та видано ряд друкованих інформаційних матеріалів: туристична карта Кіровоградської області, комплект буклетів Кіровоградщина туристична: Степова перлина України (серія Туристичні об єкти ). Відповідна робота проводиться в усіх районах та містах області.

Вжито ряд організаційних заходів щодо поліпшення стану туристичної інфраструктури. В місцях відпочинку підприємств державного лісового фонду облаштовано дитячі майданчики та мальовничі куточки зі зразками народної творчості, встановлені плакати на природоохоронну та протипожежну тематику.

         В туристично-рекреаційних зонах за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів проведено роботи по благоустрою       11 існуючих та облаштуванню 3 нових місць короткочасного відпочинку туристів вздовж автодоріг державного значення.

Для забезпечення захисту та безпеки туристів в області з початком літнього оздоровчого сезону систематично проводиться оперативно-профілактичний захід «Літо». Розроблено комплекс заходів щодо забезпечення та надання своєчасної та оперативної допомоги туристам у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території Кіровоградської області.

Для залучення інвестицій в регіони області та поліпшення туристичної інфраструктури на території області розроблено понад 30 інвестиційних пропозицій у Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Компаніївському, Новгородківському, Новомиргородському, Новоукраїнському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївському, Петрівському, Світловодському, Устинівському районах, а також містах Знам’янка, Олександрія та Світловодськ.

Поряд із позитивними показниками, існують і факти неналежного виконання завдань.

Із загальної мережі закладів культури області (1239 закладів) капітального ремонту потребують 183 клуби (з них у сільській місцевості-161), 78 бібліотек (у сільській місцевості - 55), 13 музеїв, 20 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (у сільській місцевості -4).

Перебувають у непридатному до експлуатації стані та потребують термінового ремонту 15 клубів, 3 бібліотеки, будівля заочного відділення Олександрійського училища культури.

У Вільшанському, Устинівському районах та місті Світловодськ видатки на проведення ремонтних робіт не передбачені.

         Найгірша ситуація з підготовкою закладів культури до опалювального сезону склалася у Вільшанському (готові 6 закладів), Добровеличківському (6 закладів),   Маловисківському (9 закладів), Новоархангельському (4 заклади), Новомиргородському (8 закладів), Ульяновському (3 заклади), Устинівському (7 закладів) районах.

У діяльності закладів культури клубного типу області залишаються не вирішеними питання:

- в сільських клубних закладах Добровеличківського, Маловисківського, Устинівського, Компаніївського, Онуфріївського, Петрівського районів - не запроваджуються інноваційні форми роботи з молоддю;

- сільськими клубними закладами Вільшанського, Голованівського, Маловисківського, Новоархангельського, Ульяновського районів - не надаються платні послуги;

- у Бобринецькому, Знам’янському, Компаніївському, Ульяновському районах - не залучаються позабюджетні надходження на проведення масових заходів;

- відсутність кваліфікованих фахівців в клубних закладах   Онуфріївського та Устинівського районів спостерігається низький рівень аматорського мистецтва.

Не вирішується проблема якісного комплектування фондів сільських бібліотек. За І півріччя 2012 року кожна сільська бібліотека   в середньому отримала 30 документів. (За нормативами – 300 документів на рік).

Стан комп ютерізації в сільських бібліотеках області залишається незадовільним. Незважаючи на незначне покращення стану комп ютерізації   сільських бібліотек області, є низка районів, де сільські бібліотеки не мають жодного комп’ютера та доступу до мережі Інтернет. Це - Знам’янський, Компаніївський, Новоархангельський, Новомиргородський, Онуфріївський,   Ульяновський, Устинівський райони.

Із загальної мережі музеїв - юридичних   осіб повністю забезпечені засобами охорони тільки 12 музеїв, зокрема, приміщення 3 базових районних музеїв, а саме: Нечаївського літературно-меморіального музею Ю.І.Яновського, Ульяновського районного історичного музею, музею історії Устинівського району – взагалі не забезпечені засобами охорони. Тільки  16 музеїв – юридичних осіб забезпечені сторожовою охороною.

Із 121 музею, що працюють на громадських засадах, сторожову охорону мають тільки 65, яку забезпечують заклади інших міністерств та відомств, зокрема, навчальних закладів та промислових підприємств, у приміщеннях яких знаходяться музеї. Охоронна сигналізація наявна тільки у 4-х громадських музеях: Кіровоградському музеї історії розвитку авіації, музеї Кіровоградського заводу «Червона зірка», музеї історії Олександрійської брикетної фабрики «Димитрівська», Липнязькому народному краєзнавчому музеї Добровеличківського району.

Повністю відсутня охорона у громадських музейних закладах Олександрівського, Онуфріївського, Новомиргородського, Устинівського районів.

Не здійснено інвентаризацію фондів музеїв, що працюють на громадських засадах Світловодського, Кіровоградського, Маловисківського, Петрівського районів, м.Знам’янки, м.Кіровограда та м.Олександрії.

У   сфері туризму існують ряд питань, вирішення яких потребує додаткової уваги ,   серед яких:

- забезпечення туристичної галузі кваліфікованими екскурсоводами та іншими фахівцями туристичного супроводу для якісн ої презентаці ї туристичного продукту під час проведення екскурсій та туристичних подорожей територію Кіровоградщини ;

- недостатн ій рів е н ь розвитк у туристичної інфраструктури   в районах області;

- вирішення проблем якості під’їзних шляхів до основних об’єктів показу, що належать до туристичних маршрутів області територіями Олександрівського, Новомиргородського, Маловисківського, Бобринецького, Кіровоградського, Новоукраїнського, Олександрійського, Знам’янського, Петрівського, Долинського районів, міст Кіровограда та Знам’янки, а також облаштування місць короткочасного відпочинку для туристів на всій території області;

- часткове використ ання туристичн ого потенціал у басейну основних водних артерій Кіровоградської області, перш за все пов’язаний з відновленням сполучення пасажирським водним транспортом на р. Дніпр о;

- н е в повній мірі використ ання ресурс ів області в напрямку розвитку мисливського, рибальського, водного та інших видів спортивного туризму, а також туристично-рекреаційн ого потенціал у області у сфері етнографічного та паломницького туризму.


Створено : 06/11/2012 @ 12:53
Оновлено : 06/11/2012 @ 12:53
Категорія : Про стан галузі культури
Сторінка проглянута 317 раз


Передпроглядання друку  Передпроглядання друку     Версія для друку  Версія для друку