Департамент
культури, туризму та
культурної спадщини

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура управління

Закрити Колегія управління

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Заходи ДКТКСО

Закрити Інвестиційні проекти

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Про стан галузі культури

Закрити Система управління якістю

Закрити Звернення громадян

Закрити Накази, що потребують оприлюднення

Закрити Нормативно-правові акти управління культури і туризму облдержадміністріції

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Державні закупівлі


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

    всього

    зараз на сайті
Вітаємо на сайті Департамент культури, тиризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації


 

 

9 останніх новин


22 липня 2013 року кіровоградський муніципальний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина Кіровограда Юрія Любовича вітав із 1025-річницею Хрещення Русі спеціальним святковим концертом усіх вірян і шанувальників хорового співу - webmasters 04/08/2013 @ 16:39

22 липня 2013 року кіровоградський муніципальний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, почесного громадянина Кіровограда Юрія Любовича вітав із 1025-річницею Хрещення Русі спеціальним святковим концертом усіх вірян і шанувальників хорового співу.

  За словами Юрія Любовича, для сьогоднішнього концерту були відібрані справжні перлини духовної музики.

Як завжди, муніципальний хор порадував слухачів філігранним виконанням зо два десятка композицій на релігійну тематику, були серед них кращі зразки як вітчизняних, так і світових духовних пісень.

Насамкінець усіх присутніх зі святом привітав заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віктор Рєзнік. 1025-річчя Хрещення Русі він вважає знаковим святом не лише для усіх віруючих християн, а й для України в цілому, адже ця дата знаменує торжество європейської ідентичності України. Також Віктор Рєзнік наголосив, що обласна влада завжди ставилася толерантно і виважено до будь-яких питань, що виникають у релігійній площині. "Кіровоградщина, як і будь-який інший регіон нашої держави, і надалі залишатиметься толерантною для усіх віруючих, як того вимагає Президент України", - наголосив Віктор Рєзнік.

... / ... Read more...


Про результати та перспективи розвитку книговидання на Кіровоградщині - webmasters 04/08/2013 @ 16:36

 

Заступник голови керівник апарату облдержадміністрації Віктор Резнік провів засідання координаційної ради з питань підтримки та розвитку книговидання і книгорозповсюдження в області . Під час засідання йшлося про видані книги у минулому році, а також про ті, що готуються до друку нинішнього, а також координаційна рада визначилася із переліком робіт, що видаватимуться за бюджетні кошти у наступному році.

 

Передусім книговидавнича рада розглянула минулорічні результати книговидання, про які говорив Віктор Резнік особисто. У минулому році координаційна рада рекомендувала до друку три видання - "Історія рідного краю" (тираж 4,0 тис. прим., вартість проекту 210,0 тис. грн.), "Історичний календар Кіровоградщини на 2013 рік" (тираж 0,7 тис. прим., вартість проекту 15,0 тис. грн., видається із 2005 року), "Збірка вибраних творів Юрія Обжеляна "Останній караван" (тираж 0,8 тис. прим., вартість проекту 25,0 тис. грн.). усі вони надруковані і передані у бібліотеки області.

А окрім цього Віктор Резнік перелічив цілий список інших книг, видати які вдалося за спонсорські кошти.

У рамках регіональних ініціатив голови облдержадміністрації "Історія рідного краю" та "Література рідного краю" спільно із Кіровоградським обласним благодійним фондом "Розвиток Кіровоградщини" за благодійні кошти у минулому році було видано книги "Невідомі війни (церква та держава на Кіровоградщині в 20-60-х роках ХХ ст.)" (тираж 500 прим.), "Передзвони" (тираж 300 прим.), "Небо под заколами" (серія "Єлисаветградське коло") (тираж 1000 прим.), "На каждый звук есть эхо на земле… (Арсений Тарковский и Украина)" (тираж 500 прим.), "Іван Тобілевич. Театр як доля" (серія "Єлисаветградське коло", до 130-річчя театру Корифеїв) (тираж 1000 прим.), "Роздуми про мистецтво танцю" (тираж 500 прим.), "Родом з України - 10 поетів російської "срібної доби" в українських перекладах Володимира Могилюка" (тираж 500 прим.). Загальний обсяг спонсорських коштів, що були залучені на реалізацію заходів цільової програми, склав понад 100 тис. грн.

Окрім цього, видання двох кіровоградських книг було профінансовано в рамках реалізації державної програми "Українська книга" - "Невідомий Іван Тобілевич (Карпенко-Карий). Листи, п’єси" (тираж 2,0 тис. прим.), а також "Танець між небом і землею" (тираж 2,0 тис. прим.).

Що ж стосується книговидавничих планів нинішнього року, то про це інформувала начальник управління інформаційної діяльності Євгенія Шустер. Найперше вона охарактеризувала масштабну знакову роботу "Кіровоградщина у дзеркалі часу", що приурочена до 75-річчя утворення області. Це сім альбомів, що репрезентують певні напрями – архітектуру, образотворче мистецтво, народну творчість, музику, літературу, хореографію, театральне мистецтво. Над створенням альбомів працює авторський колектив знаних діячів культури, мистецтва, краєзнавства в області – Надєждін, Куманський, Полячок, Ушакова, Похиленко, Бабенко, Жовна, Чуднов. Видавництво – "Імекс-ЛТД". Орієнтовна вартість проекту – 250 тис. грн.

І насамкінець – про книговидавничі проекти на нинішній рік.

Після розгляду звернень видавництв та окремих авторів стосовно видання творів у рамках обласної Програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2013 рік члени координаційної ради визначилися із переліком книг, які рекомендували до друку на наступний рік – це книга "Нарисів з історії фізичної культури і спорту на Кіровоградщині" (загальна редакція - С.М. Янчуков); книги "Історичний календар Кіровоградщини на 2014 рік" (автор – В.Босько) і "Трагедія у межиріччі Синюхи і Ятрані" (автор – В.Даценко), а також 6-й том історико-меморіального серіалу "Реабілітовані історією. Кіровоградська область" (упорядник – О.Бабенко) і названий вище проект "Кіровоградщина у дзеркалі часу".

 

... / ... Read more...


12 липня 2013 року департаментом культури, туризму та культурної спадщини було організовано туристичний прес-тур до Новоархангельського району - webmasters 04/08/2013 @ 16:32

12 липня 2013 року департаментом культури, туризму та культурної спадщини було організовано туристичний прес-тур до Новоархангельського району.

Учасники (представники засобів масової інформації та туристичних підприємств) мали змогу відвідати найкращі куточки Новоархангельщини для того щоб познайомити жителів та гостей області з дивами нашого краю-та організовувати тури віходного дня до них.

До маршруту ввійшли наступні об'єкти:

1. Новоархангельський районний краєзнавчий музей

2.с. Торговиця (місце дослідження археологічної пам’ятки – залишків Золотоординського міста та імовірного місця Синьоводської битви)

3. Заповідне урочище «Зелена брама» - місце жорстоких боїв 1941 року, де відбулось оточення німецькими військами 6-ї та 12-ї радянських армій Південно-Західного фронту

4. Відвідання «зеленої» садиби «У Мікуліча» (с.Синюха, господиня – Поліщук Лариса Леонтіївна).

... / ... Read more...


Знані кіровоградці-діячі культури та мистецтва поділилися своїми думками стосовно президентського рішення про створення премії імені Богдана Ступки - webmasters 04/08/2013 @ 16:21

Знані кіровоградці-діячі культури та мистецтва поділилися своїми думками стосовно президентського рішення про створення премії імені Богдана Ступки.

 

Директор Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв), народний артист України Анатолій Коротков так прокоментував рішення Президента України щодо встановлення державної премії імені Богдана Ступки: "Ініціатива Президента про створення премії імені Богдана Ступки – це важливе рішення для галузі культури. Я впевнений, що воно знайде позитивний відгук серед усіх діячів мистецтва. Позитивно воно сприйматиметься і суспільством, адже переоцінити вклад Богдана Сильвестровича Ступки у розвиток сучасного театрального мистецтва досить важко".

Своїми думками стосовно президентського рішення про впровадження театральної премії імені Богдана Ступки поділився також артист-ляльковод Кіровоградського академічного обласного театру ляльок, провідний майстер сцени, заслужений артист України Геннадій Стогодюк: "Що стосується театралів: і ляльководів, і акторів драми – то всі, безумовно, "за" таку премію.   Адже Кіровоградщина – це колиска професійного театру, і кому, як не нам підтримати таку ініціативу, і не порадіти тому, що створюються усі належні умови для достойної оцінки професійної майстерності акторів. Тим більше, що й премія названа іменем Богдана Сильвестровича Ступки – справжнього майстра театральної сцени. І мені здається, що багато акторів прагнутимуть отримати цю премію".

Ірина Дейнекіна, заслужена артистка України, актриса Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л.Кропивницького, керівник народного студентського театру «Резонанс» при Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка: "Як можна не схвалити подібне рішення Глави держави, коли така велична постать у театральному мистецтві, як Богдан Ступка став справжнім явищем, масштаб якого іще не скоро оцінять повністю. Такий крок Президента є благородним і достойним у плані увіковічнення пам'яті Майстра. Його гідно сприймуть не лише театральна спільнота, а й всі, хто шанує мистецтво".

  Довідково . Президент підписав доручення щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки, згідно з яким до 20 серпня цього року Уряд має забезпечити підготовку і внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України» щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки.

  Відповідне доручення підписане «з метою відзначення вагомих творчих досягнень у справі театрального мистецтва та увічнення пам’яті видатного українського митця Богдана Ступки».

 

... / ... Read more...


Відбулися Тарковські читання з нагоди дня народження нашого славного земляка, Арсенія Тарковського - webmasters 04/08/2013 @ 16:17

За ініціативи департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації та обласного літературного об’єднання «Степ»   у кав'ярні "Мокко" відбулися Тарковські читання з нагоди дня народження нашого славного земляка, Арсенія Тарковського, якого називали останнім поетом "срібного віку".

Невеличка затишна зала кав'ярні зустріла гостей відчуттям натхненності. Ведучий вечора, Роман Любарський, журналіст газети "Народне слово", почав Тарковські читання розповіддю про видатного єлисаветградця, який своєю творчістю вийшов далеко за межі рідного міста. Обласна влада та фонд "Розвиток Кіровоградщини" підтримують випуск творів місцевих авторів. Один з прикладів – підтримка книги Романа Любарського "На каждый звук есть эхо на земле" до ювілею Тарковського, майстра, який вмів бачити не тільки хаос і руйнацію цього світу, але і безмежний простір краси та свободи, що оточує людину. Поет гостро відчував і радість життя, і його драматизм – зазначає Роман Любарський, який не один рік вивчав життя та творчість Арсенія Тарковського.

Директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська наголосила, що у Кіровоградщина – край славетних постатей і традицій, культурного зростання. Однією з постатей, що духовно звеличує наше місто і є Арсеній Тарковський. І у нас ще багато ідей та проектів з цього приводу. На даний момент готується проект по вставловленню пам'ятника відомому землякові, проводяться і проводимуться виставки, розвиватиметься музей.

На Тар к овські читання була запрошена не лише культурна еліта Кіровограда – головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Євген Курман, поет, лауреат премії імені Євгенія Маланюка Олександр Косенко, бард Андрій Шульга, головний редактор газети "Народне слово" Валентина Бажан, а також відомі гості з інших регіонів України – поет із Сімферополя Юрій Людмілов, театральний режисер з Донецька Сергій Шаталов. Гості по-різному вшановували поета – хто віршем власного виконання, хто власно написаною поезією, дехто піснею, чи просто теплим словом.

 


... / ... Read more...


23 червня на Трійцю у селі Розумівка Олександрівського району відбулось обласне свято фольклору «Невичерпні джерела» - webmasters 04/08/2013 @ 16:01

23 червня на Трійцю у селі Розумівка Олександрівського району на схилах Бондарського ставу відбулось обласне свято фольклору «Невичерпні джерела».

Учасників та гостей привітали директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини Валентина Животовська та голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв .

Святкове дійство «Ой, Троїця, зелен-свято» було наповнене духом української автентики, що випромінювало любов до народної творчості: кращі аматорські фольклорні колективи області представили глядачам українські народні пісні й фрагменти традиційних обрядових дійств .

У програмі свята була не лише концертна програма. Учасники мали змогу відвідати Свято-Хрестовоздвиженську церкву, усипальницю родини Раєвських, вшанувати пам’ять загиблих воїнів, ознайомитися з виставковими роботами майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Олександрівського району.

Цікаві виступи й мальовнича природа подарували усім прихильникам фольклорного мистецтва найяскравіші емоції, які вилилися у бурхливі оплески, гучні вигуки «браво» та запальні танці під літнім дощем.
 

... / ... Read more...


В обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віктора Рєзніка відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі - webmasters 04/08/2013 @ 15:58

В обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віктора Рєзніка відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі. Розглянуто обласний план заходів, які проводитимуться в області в рамках ювілею.

  Відкриваючи засідання, Віктор Рєзнік наголосив, що це визначна подія в духовному та суспільному житті України.

- Президент України надає особливого значення достойному проведенню усіх заходів, пов’язаних із відзначенням 1025-річчя хрещення Київської Русі. Тому обласна влада готова сприяти їх якісному проведенню, організації підготовчого процесу, а також всебічному висвітленню, - зазначив посадовець.

Святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі сприятиме подальшому утвердженню духовних цінностей у нашому суспільстві, порозумінню та співпраці між християнськими конфесіями.

В обговоренні плану святкування взяли участь директори департаментів, начальники управлінь облдержадміністрації, священнослужителі. З нагоди 1025-річчя запланована низка заходів. Зокрема, проведення у закладах культури лекцій, конференцій, історичних та літературних читань, організація експозицій та тематичних виставок у бібліотеках та музеях. У липні передбачається участь делегації області в урочистостях, які відбудуться у м. Києві.

 

... / ... Read more...


Туристичні послуги Кіровоградщини було представлено під час роботи ХІ Міжнародної асамблеї туристичного бізнесу, що проходила по вул. Дерибасівській в м.Одеса - webmasters 04/08/2013 @ 15:53

Туристичні послуги Кіровоградщини було представлено під час роботи ХІ Міжнародної асамблеї туристичного бізнесу, що проходила по вул. Дерибасівській в м.Одеса.

В церемонії офіційного відкриття Одеського туристичного фестивалю взяли участь Сантьяго Віванко – президент асоціації з культурно-туристичного обміну в Раді Європи «АСТЕ», Маделена Гросман – генеральний секретар «АСТЕ», Владислав Миколайович Станков – начальник управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації, Тетяна Юріївна Маркова – начальник управління культури і туризму Одеської міської ради.


Одеський туристичний фестиваль продемонстрував туристичний потенціал більшості областей України: Кіровоградської, Чернігівської, Рівненської, Івано-Франківської, Сумської, Донецької, Закарпатської та відкрив нові маршрути Польщі, Йорданії, Болгарії, Туреччини, Румунії, Грузії, Аргентині та інших країн світу.

Під час роботи фестивалю проходили презентації рекреаційних, ділових, спортивних, культурно-пізнавальних та екстремальних турів в Україні та світі; музеїв, культурно-історичних центрів; готелів, баз, санаторіїв, пансіонатів, SPA-центрів, дитячих оздоровчих закладів.


Окрім інших заходів представники Кіровоградщини прийняли участь у міжнародному семінарі «Одеса: розвиток культурологічного туризму», що проходив в рамках програми фестивалю, а також мали змогу рекламувати різноманітний відпочинок на території Кіровоградщини, напряму поспілкуватись з потенційними туристами, що виявили бажання відвідати Кіровоградщину.

... / ... Read more...


Участь в першій Міжнародній бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners - 2013» з виставкою «Кіровоградщина туристична» - webmasters 04/08/2013 @ 15:44

13 - 14 червня 2013 року делегація департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації взяла участь в першій Міжнародній бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners - 2013» з виставкою «Кіровоградщина туристична».

Перша міжнародная бізнес-конференція «ABC: Ukraine & Partners»   - це форум високого рівня за участю Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, голів урядів, міжнародних економічних організацій, міністрів країн -партнерів України, топ-менеждерів провідних інвестиційних, фінансово-банківских та бізнес-організацій, керівників торгово-промислових палат та асоціацій.

Метою проведення даного форуму окрім подальшого розвитку діалогу між владою та бізнесом стало об’єднання зусиль керівників урядових структур та лідерiв бізнесy для пошуку шляхів взаємовигідного співробітництва та подолання негативного впливу глобальної економічної кризи.

За словами Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, в цьому році Уряд України ініціював проведенння Першої міжнародної бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners». Ця масштабна подія повинна стати важливим інструментом для розвитку міжнародного економічного співробітництва України, ефективного пошуку ділових партнерів, активного залучення іноземних інвестицій в економіку країни, встановлення плідного дiалогy між владою і бізнесом, презентацїі економічного та туристичного потенціалу регіонів країни.


... / ... Read more...